Kia Optima
Kia Optima (vm. 2013)
Tarjolla Kia Optima hyvillä varusteilla, tilava ja mukava ajettava, joka sopii niin perheelle kuin työmatkoihin. Tämänkin auton rahoitamme vaikka ilman käsirahaa juuri sinulle sopivilla kk. erillä. Kysy lisää myyjiltämme.
• Huoltokirja, viimeisin huolto 05/25 252tkm
• 2x renkaat alumiinivanteilla.
• Lohkolämmitin + sisätilanlämmitin
• Pysäköintitutka edessä ja takana
• Vetokoukku
• Nahkasisusta
• Taskupysäköintijärjestelmä
• Automaattinen kaksialueilmastointi
• Kuljettajan istuimen sähköinen ristiseläntuki
• Sähkötoiminen kuljettajan istuin muistilla
• Lämmitettävät etuistuimet
• Kuljettajan istuimen ilmastointi
• Vakionopeudensäädin nopeudenrajoittimella
• Digitaalinen monitoiminäyttö mittaristossa, sis. mm. ajotietokone, huoltovälinäyttö
• Tuulilasin lämmmitys pyyhkijän sulkien alueella
• Sähkötoimiset lasinnostimet edessä ja takana, auto up/down -toiminto
• Lämmitettävät sivupeilit ja takaikkuna
• Bluetooth hands-free ääniohjauksella
• Ohjauspyörän etäisyyssäätö
• Nahkainen ohjauspyörä audiosäätimin
• Ohjauspyörän asennon ilmaisin
• Audiojärjestelmä Radio/CD/MP3 -soitin
• Automaattisesti tummeneva taustapeili
• Jäähdytettävä hansikaslokero
• Keskikonsolin kyynärnoja säilytyslokerolla
• Lukittava ja valaistu hansikaslokero
• Valaistut meikkipeilit häikäisysuojissa
• Nahkainen vaihdekepin nuppi
• LED-päivävalot ja automaattisesti kytkeytyvät ajovalot
• LED-suuntavilkut sivupeileissä
• Projektiotyyppiset ajovalot
• PTC sähköinen lämmityskenno moottorissa (diesel-moottorit)
• Ilmastoinnin suuttimet takamatkustajille
• Sähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilit
• Sähkösääteiset ja lämmitettävät ulkopeilit
Ajoneuvon varusteet
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Sedan |
| Käyttövoima | Diesel |
| Vuosimalli | 2013 |
| Mittarilukema | 272000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 100 kW |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 0 s |
| Iskutilavuus | 1.7 cm3 |
| Keskikulutus | 6 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 7.9 l/100km |
| Maantiekulutus | 4.9 l/100km |
| Co2-päästöt | 158 g/km |
| Edellinen katsastus | 7/2025 |
| Vetokyky jarruilla | 1300 kg |
| Vetokyky jarruitta | 650 kg |
| Kokonaismassa | 2050 kg |
| Omamassa | 1593 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Punainen |
| Rekisteritunnus | GKT-582 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Yhteystiedot
Ma-Pe 10:00-18:00
La sopimuksen mukaan
Täyden palvelun autokauppaa Tuusulassa jo vuodesta 1990. Meiltä saat laadukkaat vaihtoautot kilpailukykyiseen hintaan, ystävällisellä palvelulla.

