Seat Leon
Seat Leon (vm. 2014)
Sporttinen Leon FR – juuri katsastettu ja asiallisesti huollettu. Tämänkin auton rahoitamme vaikka ilman käsirahaa juuri sinulle sopivilla kk. erillä. Kysy lisää myyjiltämme.
• Huoltokirja, viimeisin huolto 11/25 142tkm
• Jakohihna vaihdettu 08/21 118tkm
• 2x renkaat alumiinivanteilla
• Led-ajovalot
• Lohkolämmitin ja sisätilanlämmitin
• Suomi-auto
• Automaattinen kaksialueilmastointi Climatronic
• Alumiiniset FR-kynnyslistat
• Lämmitettävät etuistuimet
• Urheilulliset etuistuimet, kangas-/ keinonahkaverhoilu
• Urheilullinen FR-jousitus
• XDS elektroninen tasauspyörästön lukitustoiminto
• Vakionopeussäädin, perinteinen
• Sähkötoimiset etuikkunat
• Hill hold -mäkilähtöavustin
• Multi Collision Brake System -monitörmäysjarrutus
• SEAT Drive Profile
• Nahkaverhoiltu FR-monitoimiohjauspyörä
• Media System Colour -audiojärjestelmä 5" kosketusvärinäyttö MP3/WMA/CD yhdistettävyys USB SD aux-in SD-muistikorttipaikka, 8 kaiutinta
• Nahkaverhoiltu vaihdekepin nuppi, käsijarrukahva
• Sisustus ja verhoilu FR Black
• Led-takavalot
• Ulkoiset ja sisäiset FR-yksityiskohdat
• Lämmitettävät tuulilasin pesusuuttimet
• Sähkösäätöiset ja lämmitettavät ulkopeilit
Ajoneuvon varusteet
- AjonvakautusjärjestelmäAjotietokoneBluetoothHuoltokirja: PaperinenIlmastointi: AutomaattinenIsofix-valmiusKaadettavat takaistuimetKahdet renkaatKeskuslukitus: KaukosäätöinenKevytmetallivanteetLED-ajovalotLohkolämmitin / moottorilämmitinMatkapuhelinvarustusMonitoimiohjauspyöräOhjaustehostinPenkinlämmittimetSadetunnistinSisätilanpistokeSähkökäyttöiset ikkunatSähköpeilitTurboUrheiluistuimetUrheilullinen alustaVakionopeudensäädin: Perinteinen
Tekniset tiedot
| Ajoneuvolaji | Henkilöauto |
| Korimalli | Viistoperä |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Vuosimalli | 2014 |
| Mittarilukema | 142000 km |
| Vetotapa | Etuveto |
| Teho | 103 kW |
| Huippunopeus | 211 km/h |
| Kiihtyvyys (0–100 km/h) | 0 s |
| Iskutilavuus | 1.4 cm3 |
| Keskikulutus | 5.2 l/100km |
| Kaupunkikulutus | 6.4 l/100km |
| Maantiekulutus | 4.5 l/100km |
| Co2-päästöt | 119 g/km |
| Edellinen katsastus | 12/2025 |
| Kokonaismassa | 1730 kg |
| Omamassa | 1211 kg |
| Istumapaikat | 5 |
| Väri | Punainen |
| Rekisteritunnus | XVM-473 |
Jätä tarjouspyyntö
Lähetä yhteydenottopyyntö helposti lomakkeella, olemme sinuun pian yhteydessä!
Rahoitusesimerkki
Yhteystiedot
Ma-Pe 10:00-18:00
La sopimuksen mukaan
Täyden palvelun autokauppaa Tuusulassa jo vuodesta 1990. Meiltä saat laadukkaat vaihtoautot kilpailukykyiseen hintaan, ystävällisellä palvelulla.

